SHELTER UKRAINE

Проект спрямований на покращення ситуації з прийомом, перебуванням та піклуванням про молодь з числа внутрішньо переміщених осіб.Це забезпечується шляхом проведення різноманітних психосоціальних заходів для молоді внутрішньо переміщених осіб (віком до 30 років), особливо вразливих неповнолітніх та членів їхніх родин. Метою є покращення турботи про них та умов їхнього життя, сприяння інтеграції в нове життєве середовище. Полегшити інтеграцію і таким чином, зменшити міграційний тиск на них.

Окремі заходи проекту поділяються на такі категорії:

• Консультаційні та терапевтичні послуги (психологічні, адміністративні): Психічне здоров'я внутрішньо переміщених осіб та надання низки адміністративних юридичних консультацій.
• Спортивні заходи: Молоді внутрішньо переміщені особи отримують змістовне дозвілля та встановлюють контакт зі своїми ровесниками в місцевих громадах.
• Курси у сфері мистецтва, технологій та ремесел: практичні життєві навички та конструктивна зайнятість.
• Заходи на свіжому повітрі та формати зустрічей: Розширення прав і можливостей внутрішньо переміщених осіб та їх покращення Участь у проекті.

Проект реалізується міжнародною неурядовою організацією Stiftung Schüler Helfen Leben (SHL) у співпраці з українською партнерською організацією Альянс Розвитку у восьми населених пунктах України: Верховина, Стрий, Червоноград, Полтава, Київ, Чернівці, Івано-Франківськ та Львів. Проект значною мірою співфінансується The Asylum, Migration and Integration Fund (AMIF), а період його реалізації - липень 2023 - січень 2025 року.

АМІФ
The Asylum, Migration and Integration Fund (AMIF) - це фінансовий інструмент Європейського Союзу (ЄС), який підтримує держави-члени ЄС у впровадженні європейської політики у сфері притулку, міграції та інтеграції. Проект допомагає виконати першу конкретну мету AMIF - зміцнити та розвинути загальноєвропейську систему притулку за допомогою заходів, спрямованих на покращення умов прийому осіб, які шукають міжнародного захисту, та систематичне виявлення шукачів притулку з особливими потребами на ранній стадії.

Співфінансується Європейським Союзом

Осередки

Історія


1 травня

Проєкт Shelter Ukraine запрацював вперше у Верховині, завдяки громадським організаціям “Верховина - квітка Карпат” та німецькій - Peer Leader International.

15 травня

У Львові розпочав роботу другий осередок Shelter Ukraine. Ціль осередку - допомога дітям ВПО.

15 жовтня

Проєкт розпочався у Івано-Франківську, Чернівцях, Києві, Полтаві, Стрию, Червонограді. Обирали саме ті міста, де є велика частина ВПО.

Хто учасники проєкту

Наша цільова аудиторія - ВПО, діти та дорослі.

Внутрішньо
Переміщені
Особи

Participants Participants
Participants

Shelter Ukraine

Команда

Mariia Makivnychuk
Марія Маківничук
Голова ГО та національна координаторка
+380968378101
makivnychuk@gmail.com
Міхаель Гілберт
Міхаель Гільберт
Керівник групи Міжнародного проектного партнерства
+4930225027163
michael.hilbert@schueler-helfen-leben.de
Уляна Пак
Уляна Пак
локальна координаторка Львова
Сніжана Николюк
Сніжана Николюк
локальна координаторка Верховини
Леся Федорук
Леся Федорук
локальна координаторка Івано-Франкіська
Юлія Городчаніна
Юлія Городчаніна
локальна координаторка Полтави
Курилишин Марина
Курилишин Марина
локальна координаторка Стрия
Даніела Алянська
Даніела Алянська
локальна координаторка Чернівців
Анна Подоліна
Анна Подоліна
локальна координаторка Києва
Катерина Отрошко
Катерина Отрошко
локальна координаторка Червонограда